Wakacyjne aktywności – Tydzień „w siodle”
Wakacyjne aktywności – Tydzień „w siodle”
20.7.2021

12 - 16 lipca - tydzień “w siodle”

W zeszłym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę do Stajni Kiemliczówka, gdzie dzieci miały okazję spędzić czas w towarzystwie koni. Najbardziej wyczekiwanym punktem programu była oczywiście jazda na tych zwierzętach, ale na uczniów czekały również inne atrakcje. Dzieci nauczyły się jak oporządzać oraz siodłać konie, miały też możliwość je nakarmić oraz uczesać. Dowiedziały się, że nie wystarczy wskoczyć na grzbiet konia, aby na nim jeździć, ale należy go wcześniej do tego przygotować. Dziękujemy serdecznie Stajni Kiemliczówka za poświęcony nam czas!

 

Przy okazji wycieczki dzieci mogły także wykazać się swoją kreatywnością. Każdy koń otrzymał stworzoną przez nie kolorową tabliczkę z własnym imieniem. Później przyszedł jeszcze czas na własnoręcznie robione puzzle o tematyce konnej, które pozwoliły dzieciom zapoznać się z rasami koni, rodzajami ich umaszczenia oraz znakami szczególnymi.

Zachęcamy także do zobaczenia, co robiliśmy w czasie Tygodnia przyrodniczego oraz Tygodnia IT, programowania i robotyki.

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is not to stop questioning.

Albert Einstein