Wakacyjne aktywności – Tydzień sztuki
Wakacyjne aktywności – Tydzień sztuki
10.8.2021

2-6 sierpnia - Tydzień Sztuki

Poprzedni tydzień upłynął nam pod znakiem sztuki i plastycznych eksperymentów. W ruch poszły kolorowe farby, a dzieci stały się prawdziwymi artystami. Do stworzenia naszych prac wykorzystaliśmy technikę pouringu. Polega ona na wylewaniu farby bezpośrednio na płótno lub inną powierzchnię. Można to zrobić na różne sposoby, dzięki czemu efekt końcowy za każdym razem jest inny i wyjątkowy.

 

 

Tworzymy własne prace plastyczne

Efekty naszej pracy możecie zobaczyć poniżej - udało nam się stworzyć całą galerię pełną fantazyjnych wzorów i kolorów!

 

 

 

W artystycznych zmaganiach nie ograniczyliśmy się wyłącznie do techniki pouringu. Spędziliśmy również trochę czasu malując wakacyjne krajobrazy z palmami. Użyliśmy do nich farb akrylowych i chyba całkiem nieźle oddaliśmy klimat wakacyjnych wieczorów w ciepłych krajach.

 

 

Szukanie inspiracji w muzeach

Bycie artystą oznacza także wędrówki w poszukiwaniu inspiracji. Nasza podróż zawiodła nas do Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Obejrzeliśmy znajdujące się tam eksponaty i wzięliśmy udział w krótkich warsztatach. Kontakt ze sztuką współczesną zachęcił nas do wykonania własnych prac, tym razem inspirowanych twórczością Andy’ego Warhola i pop-artem.

 

 

Poprzednie tygodnie wakacji:

Tydzień IT, programowania i robotyki

Tydzień przyrodniczy

Tydzień "w siodle"

Tydzień nauki

Tydzień żeglarski

 

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is not to stop questioning.

Albert Einstein