Wakacyjne aktywności – Tydzień przyrodniczy
Wakacyjne aktywności – Tydzień przyrodniczy
13.7.2021

5-9 lipca - Tydzień przyrodniczy

Korzystając z ostatniej ciepłej pogody, spędziliśmy kilka dni na świeżym powietrzu. Tydzień przyrodniczy stał się świetną okazją na spacery wśród zieleni, kilka wycieczek oraz poszerzanie swojej wiedzy na temat roślin.

 

 

Wycieczka do zoo

Jedną z największych atrakcji była chyba wyprawa do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się różnym zwierzętom, a także dowiedzieć się czegoś nowego na ich temat. Oglądaliśmy żyrafy, surykatki, a nawet dzikie koty - oczywiście z bezpiecznej odległości. Mogliśmy też podziwiać piękne ogony dumnie wędrujących po alejkach pawi.

 

Ogród botaniczny

Nie zabrakło też zainteresowania roślinami. W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego znaleźliśmy wytchnienie od codziennego zgiełku i mogliśmy nawiązać jeszcze większy kontakt z naturą. Dzieci mogły na własne oczy przekonać się, jak niesamowita potrafi być flora.

 

Zadania z przyrody

Inne zajęcia też dostarczyły dzieciom wiele rozrywki. Sadzenie kwiatków i zbieranie liści pozwoliło im lepiej poznać te rośliny, zobaczyć jak wyglądają i jakie mają cechy. Tym samym wykorzystaliśmy praktyczny wymiar nauki. Swoją wiedzę dzieci mogły sprawdzić na specjalnie przygotowanych kartach pracy, a na zakończenie tygodnia przyrodniczego każdy otrzymał dyplom za udział.

A TUTAJ możecie sprawdzić, co robiliśmy w poprzednim tygodniu, skupionym na tematyce informatyki i robotyki.

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is not to stop questioning.

Albert Einstein