Październik w Da Vinci’s International Primary School
Październik w Da Vinci’s International Primary School
29.10.2021

Październik w Da Vinci’s

 

Podobnie jak wrzesień, tak i październik był w naszej szkole miesiącem pełnym różnych wydarzeń i atrakcji. Zaangażowaliśmy się w kilka ciekawych akcji, które pozwoliły nam spojrzeć na niektóre sprawy z innej perspektywy i zrobić coś dobrego.

 

‘Zamiast kwiatka niosę pomoc!’

14 listopada świętowaliśmy Dzień Nauczyciela, ale zrobiliśmy to w dość nietypowy sposób. Zdecydowaliśmy, że w tym roku przyłączymy się do akcji ‘Zamiast kwiatka niosę pomoc!’, organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną (PAH). Jej celem jest pomoc mieszkańcom Somalii, którzy zmagają się z trudnymi warunkami życia. Z tego powodu poprosiliśmy uczniów, aby nie kupowali nauczycielom kwiatów, a wrzucili drobny datek do specjalnego słoika. Zebrane pieniądze zostały przekazane na pomoc dla Somalijczyków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji!

 

 

Tok-tober

Październik stał się dla nas również czasem na zapoznanie się z kursem TOK (Theory of Knowledge). Choć jest on częścią programu matury międzynarodowej realizowanej przez liceum, także uczniowie szkoły podstawowej mogli wziąć udział w przygotowanych z tej okazji aktywnościach. Przygotowali oni wyjątkowe plakaty związane z tematem wiedzy. Każdy z nich miał w sobie coś specjalnego, dlatego uczniowie otrzymali za nie dyplomy oraz słodki poczęstunek.

 

 

Kreatywne zajęcia

Jak zwykle, nie obyło się też bez zajęć, podczas których uczniowie mogli wykazać się swoimi artystycznymi talentami. Dzieci ze szkoły przy ulicy Podbipięty zebrały jesienne liście i stworzyły z nich jesienne drzewo. Klasa 2 w trakcie zajęć IPC - o temacie ‘Footprints from the Past’ - dowiedziała się wiele o dinozaurach i wykonała własną makietę z tymi zwierzętami. Klasa 8 natomiast odwiedziła ciemnię fotograficzną, gdzie zapoznała się z tajnikami fotografii.

 

 

W międzyczasie na szkolnych korytarzach pojawiły się sezonowe dekoracje, wykonane przez naszą niesamowitą nauczycielkę plastyki wraz z pomocą uczniów.

 

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is not to stop questioning.

Albert Einstein