Listopad w Da Vinci’s International Primary School
Listopad w Da Vinci’s International Primary School
3.12.2021

Listopad w Da Vinci's

W ostatnim miesiącu w naszej szkole działo się naprawdę dużo. Trafiło się kilka świąt do uczczenia, lekcje były angażujące, a do tego mogliśmy w stu procentach wykorzystać naszą kreatywność. Zapraszamy na listopadową relację!

 

Diwali

Początek miesiąca upłynął nam pod znakiem Diwali, czyli święta światła. Była to okazja, aby uczniowie pochodzący z Indii przybliżyli innym dzieciom swoje tradycje i kulturę. W ciągu kilku dni obejrzeliśmy pokazy taneczne, wzięliśmy udział w warsztatach Rangoli i Mehendi i spróbowaliśmy wyjątkowych przysmaków. Wszystkie zdjęcia z obchodów Diwali można zobaczyć w osobnej galerii.

 

Święto Niepodległości

11 listopada to w Polsce dzień Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie poświęcili więc chwilę, aby zastanowić się nad jego znaczeniem i przypomnieć sobie, jak wygląda historia Polski. Nie da się w końcu iść naprzód całkowicie bez patrzenia w przeszłość i wyciągania nauki z tego, co było.

 

Układ Słoneczny - wystawa MYP

Uczniowie 6 klasy wykazali się w tym miesiącu zrobieniem modeli planet Układu Słonecznego i urządzeniem z nich wystawy. Na przerwach zaprezentowali ją swoim kolegom i wcielili się w nauczycieli, opowiadając o licznych ciekawostkach. Pełną galerię z wystawy można zobaczyć w osobnym wpisie.

 

Układ Słoneczny - IPC

Również 4 klasa zainteresowała się tematem Układu Słonecznego. Na zajęciach IPC uczniowie wykorzystali do nauki tablice interaktywne i materiały cyfrowe. Po zgłębieniu tematu użyli nowo zdobytej wiedzy do wykonania kolorowych plakatów.

 

Ciecz nienewtonowska

Innym kreatywnym zajęciem było stworzenie cieczy nienewtonowskiej z mąki ziemniaczanej, wody i farby. Jest to niecodzienna substancja, która pod wpływem nacisku potrafi zmienić stan skupienia z ciekłego w stały. Działa to także w drugą stronę. Ciecz nienewtonowska równie łatwo przechodzi ze stanu stałego w ciekły.

 

Zajęcia plastyczne

Na plastyce z kolei uczniowie uczyli się monotypii, czyli techniki graficznej pozwalającej na wykonanie kilku kopii jakiejś pracy. Tematem przewodnim stały się zwierzęta.

 

Święto Dziękczynienia

Wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych Święto Dziękczynienia pomaga nam zastanowić się, za co jesteśmy wdzięczni w naszym życiu. Nie zawsze potrafimy to dostrzec na pierwszy rzut oka, dlatego taka chwila refleksji może być niesamowicie przydatna. Rozumieją to nasi uczniowie, którzy na przygotowanym w  tym celu drzewie nakleili liście z listą rzeczy, za jakie są wdzięczni.

 

Listy do św. Mikołaja

Uczniowie najmłodszych klas postanowili nie marnować czasu i wystarczająco wcześnie napisali, a później wysłali listy do św. Mikołaja. Przyczepili je do czerwonych balonów, aby żaden z nich się nie zgubił. Nie wszyscy zdradzili jednak, co znalazło się w tym roku na ich liście życzeń.

 

Andrzejki

Ostatnie dni listopada kojarzą się wielu osobom z Andrzejkami. Nie inaczej było u nas w szkole - dzieci zajęły się laniem wosku, znajdowały wróżby w ciasteczkach i poznały różne zwyczaje związane z tym dniem. Więcej zdjęć można znaleźć w osobnej galerii.

 

Wyzwanie listopadowe

Na sam koniec prezentujemy prace najmłodszych klas wykonane w tym miesiącu. Tematem wyzwania było stworzenie czegoś z drewna. Uczniowie wywiązali się z zadania idealnie, wymyślając unikalne konstrukcje.

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is not to stop questioning.

Albert Einstein