Grudzień w Da Vinci’s International Primary School
Grudzień w Da Vinci’s International Primary School
5.1.2022

Grudzień w Da Vinci's

Poprzedni miesiąc upłynął w naszej szkole pod znakiem przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, które przyniosły nam wiele radości. Znaleźliśmy czas na wszystko: dekorowanie choinek i korytarzy, przygotowanie pierniczków, wspólne spotkania i składanie życzeń, a nawet próby do świątecznego przedstawienia. Zobaczcie, jak to wszystko wyglądało!

 

Lekcje plastyki

Jak co miesiąc, każda klasa mogła wykazać się artystycznie, tworząc coś nowego pod opieką pani od plastyki i innych nauczycieli. Najmłodsze dzieci wzięły udział w grudniowym wyzwaniu, wykorzystując materiały do recyklingu do zrobienia dekoracji. Starsi uczniowie stworzyli strony tytułowe kalendarzy na nowy rok, a także wybrały się do Nowohuckiego Centrum Kultury, aby zobaczyć wystawę na temat fotografii. Nie było więc czasu na nudę.

 

 

Przygotowania świąteczne - szkoła przy ul. Podbipięty

Najmłodsze klasy miały chyba najwięcej okazji do spotkania Świętego Mikołaja i jego pomocników. W grudniu czekały na nich takie atrakcje jak wizyta ludzika z piernika, wymiana kartek świątecznych z dziećmi z Norwegii czy przeprowadzenie akcji charytatywnej dla Małopolskiego Hospicjum w Krakowie.

 

 

Na tym się jednak nie skończyło. Uczniowie wybrali się na warsztaty, gdzie mogli wykazać się swoją kreatywnością. W Żywej Pracowni wykonali własne ozdoby świąteczne, a w Krakowskiej Manufakturze Czekolady słodkie przysmaki.

 

 

Ukoronowaniem wszystkiego było jednak przygotowanie przez uczniów Zimowego Przedstawienia, pełnego śpiewu, tańca i muzyki. Była to dla nich okazja, aby artystycznie się wykazać i podzielić z innymi swoimi wspaniałymi umiejętnościami. Zresztą, zobaczcie sami na poniższym filmiku!

 

 

Przygotowania świąteczne - szkoła przy ul. Pilotów

Starsze klasy także nie obijały się w przedświątecznych tygodniach. Na korytarzach i w salach pojawiły się udekorowane choinki, a szafki na książki pokryły się zimowymi rysunkami.

 

 

Kolejną aktywnością, w której uczniowie wzięli udział, był konkurs związany z postacią Świętego Mikołaja. Zgłoszone prace - portret namalowany farbami, figurka, plakat i grafika - tak bardzo nam się spodobały, że postanowiliśmy nagrodzić wszystkich, którzy coś przygotowali.

 

 

Po tych wszystkich przygotowaniach przyszedł też czas na chwilę odpoczynku i zabawy. Uczniowie spotkali się przed świętami, żeby złożyć sobie życzenia i wymienić się prezentami.

 

 

Kiermasz książek Usborne

Dodatkową atrakcją w grudniu był dwudniowy kiermasz książek zorganizowany dla uczniów w szkole przy ul. Pilotów. Dzięki temu mieli okazję zapoznać się z ofertą wydawnictwa Usborne i zaopatrzyć się w książki, które wzbudziły ich zainteresowanie. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej zachęci ich to do czytania.

 

 

Przedstawienie świąteczne

Starsze klasy również postanowiły przygotować wyjątkowe przedstawienie świąteczne. Ich wyborem była "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa, historia Ebenezera Scrooge'a, człowieka, który nienawidzi świąt, ale po kilku niecodziennych spotkaniach przechodzi wielką przemianę. Choć dzieło Dickensa doczekało się już wielu adaptacji, zachęcamy was do obejrzenia wersji naszych uczniów.

 

 

Przed nami kolejny rok. Mamy nadzieję, że również będzie obfitował w liczne atrakcje i uda nam się zrealizować wszystkie pomysły, które już mamy.

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is not to stop questioning.

Albert Einstein