Ferie zimowe w Da Vinci’s International Primary School
Ferie zimowe w Da Vinci’s International Primary School
28.1.2022

Ferie zimowe w Da Vinci's

Po dwóch tygodniach ferii zimowych nadszedł czas, aby pokazać, co ostatnio działo się w naszej szkole. Nasi najmłodsi uczniowie mieli w tym czasie okazję skorzystać z przygotowanych dla nich zajęć plastycznych, gier i zabaw oraz wycieczek. Działo się naprawdę dużo i wybranie tylko jednego ulubionego dnia byłoby niezwykle trudne. Z tego powodu krótko opowiemy o wszystkim.

Przede wszystkim bardzo ucieszyliśmy się ze śniegu, który umilił nam dzień swoją obecnością i pozwolił zorganizować dla dzieci liczne aktywności na świeżym powietrzu.

 

 

Zajęcia plastyczne

Po zabawie na śniegu przyszedł czas na inne aktywności. Na zajęciach plastycznych zainspirowani piękną zimą uczniowie przygotowali własne makiety lodowisk z ruchomymi postaciami. Stworzyli też igloo, które później umieścili na arktycznej planszy i otoczyli figurkami zwierząt.

 

 

Z pomocą pani Agnieszki od plastyki uczniowie przygotowali również wyjątkowe karnawałowe maski, które każdy z nich mógł ozdobić według własnego pomysłu. Z pewnością nadałyby się one na jakiś bal lub przyjęcie.

 

 

Gry i zabawy w szkole

Nasi uczniowie mieli oczywiście wiele energii, dlatego z chęcią wzięli udział w licznych grach. W planach był hokej, rzucanie kulkami w bałwana, a nawet zabawy z makaronem. Na nudę nie było czasu - nauczyciele mieli jeszcze wiele pomysłów w zanadrzu.

 

 

Okazało się też, że do jazdy na nartach wcale nie potrzeb ośnieżonego stoku. Wystarczy samodzielnie zrobić narty, odpowiednio je ozdobić, a później udać się na szkolną salę gimnastyczną. Właśnie to miejsce stało się torem wyścigowym i areną zmagań dla naszych uczniów.

 

 

 

Wycieczki w czasie ferii zimowych

Zabawa w śniegu koło szkoły była doskonała, ale udało nam się wybrać też gdzieś dalej. Na lodowisku dzieci uczyły się jeździć na łyżwach, a pomagały im w tym pingwiny, które stały się świetnymi towarzyszami zabawy.

 

 

Wypróbowaliśmy też inne zimowe sporty. Na Stoku Narciarskim Podstolice-Ski uczniowie uczyli się jeździć na nartach pod czujnym okiem instruktora. Pokazano im jak utrzymać równowagę i jak zacząć swoją przygodę z nartami.

 

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is not to stop questioning.

Albert Einstein